• Jan Rybář

  (* 1971) je český novinář, fotograf a autor několika knih. V Praze vystudoval geologii (Mgr.) a mezinárodní vztahy (Ph.D.), ve Skotsku žurnalistiku (MLitt.).Téměř 13 let (1997-2009) pracoval jako reportér zahraničního oddělení MF DNES. Nyní vede vlastní kreativní agenturu Amaze a řídí web o fotografování Fotoguru.cz
 • Petr Brukner

  (* 19. května 1943 Písek) je český herec, člen divadla Járy Cimrmana. Původním povoláním projektant, písecký rodák přišel na svět ve válečném roce 1943. Po vystudování strojní průmyslovky se stal lodníkem na na trvale kotvící lodi Československé plavby labsko-oderské, poté redigoval v PRESSFOTU, ale teprve vstup do nového zaměstnání (divadelní technik a oponář) v Divadle JÁRY CIMRMANA jej uchvátil natolik, že zde již od r. 1967 zůstal ve stálém angažmá. Celý život fotografuje, pravidelně vystavuje a publikuje.
 • Tomáš Tureček

  šéfredaktor české edice National Geographic. Před deseti lety začal dávat dohromady tým pro přípravu české verze National Geographic a o rok později, v září 2002, stál u jejího úspěšného spuštění – už coby šéfredaktor National Geographic Česko. Již předtím měl ale za sebou třináct let práce pro MF DNES v zahraniční rubrice, kde měl na starosti černý kontinent a později i přílohu Na cestách. Jeho zatížení na Afriku se projevilo i tím, že napsal prvního českého průvodce po Jihoafrické republice. Tato země je ostatně jeho nejoblíbenější doposud. Jako pozorovatel OSN však trochu překvapivě sledoval volby v poválečné Bosně – celkem se zúčastnil dvou misí. Mezitím si ještě vydal na zkušenou do USA, kde strávil téměř celý rok. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, zabrousil ale i do studia afrikanistiky a etnologie na Filozofické fakultě.
 • Veronika Souralová

  Veronika Souralová je ředitelkou soutěže Czech Press Photo, v roce 2016 zrealizovala vznik multižánrového Czech Photo Centre v Praze a založení soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo. Píše knihy pro děti o hmyzu, jejichž základem jsou fotografické koláže. Je autorkou několika knih o zahraničních cestách za fotografií. Ze spolupráce s fotografem Danem Maternou vzešly dvě fotografické publikace o zlatých retrívrech. Českou republikou koluje její výstava velkoformátových makrofotografií Kouzlo hmyzí říše.
 • Ing. Pavel Schreiber

  Pavel Schreiber vede společnost CeWe Color, a. s. již od roku 1996, kam přišel po předchozím působení ve Švýcarsku, kde se zabýval cestovním ruchem. A právě předchozí profese spojená s navštěvováním zajímavých destinací přivedla Pavla k zájmu o fotografii. Ve volném čase rád cestuje a objevuje nová místa, ze kterých vznikají zajímavé fotografie. Z každé destinace následně tvoří CEWE FOTOKNIHY, díky kterým se může na navštívená místa kdykoliv vrátit.
Partner soutěže
 • Czech Photo
 • CEWE FOTOLAB
 • Olympus
 • Český rozhlas
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description