• Výherní fotografie
    CZ
Vítězka cestovatelské soutěže Hanzelky a Zikmunda

V Zrcadlovém sále na zámku v Dobříši, na sté první narozeniny pana Miroslava Zikmunda 14. února 2020, byly vyhlášeny výsledky soutěže Cestopis roku. V kategorii nejlepší fotografie z cest zvítězila Jana Kašparová se snímkem Midnight Fun Run.

„Fotografie vznikla na cestě do Inuviku, kde jsme se s přáteli účastnili půlnočního běhu na 10 km. Cesta po nové "dálnici," zvířený prach a slunce nízko nad obzorem vytvořili krásnou atmosféru. V červnu již slunce za polárním kruhem nezapadá, což dává prostor pro dlouhé výlety a šílené nápady,“ popisuje vznik fotografie autorka.

Odborná porota hodnotila snímky ve složení: Petr Brukner – fotograf a herec Divadla Járy Cimrmana, Jan Rybář – fotograf, Tomáš Tureček – šéfredaktor National Geoghaphic, Veronika Souralová – ředitelka Czech Photo, Pavel Schreiber – ředitel CEWE. Kromě vítězů byli ocenění čtyři nominovaní: fotografie s názvem Do neznáma, na které Kristýna Kvapilová na jezeře ve Švýcarských horách vyfotografovala svého psa. Další nominovanou autorkou je Jana Břížďalová se snímkem Každá cesta někam vede, i když nevidíš cíl... Ta vznikla v Tišnově během rána zahaleného do mlžného podzimního oparu. Dále porotu oslovil madagaskarský Kapitán Igora Mikuly. Jako poslední vybrala porota fotografii Na hraně Michala Norberta, která ukazuje snové a zároveň dramatické místo na Faerských ostrovech.

Partner soutěže
  • Czech Photo
  • CEWE FOTOLAB
  • Olympus
  • Český rozhlas
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description