
Naše porota se skládá z renomovaných odborníků, novinářů a fotografů.
Porota dbá především na kvalitu záběru (fokus, expozice, kompozice atd.) a na myšlenku snímku vzhledem k tématu soutěže. Musí odpovídat celkový dojem z fotografie - od výběru kategorie až po koncepci snímku. Aby bylo možné fotografii začlenit do užšího výběru, je mimo jiné potřeba splnit následující kritéria:
• Odpovídající velikost fotografie; minimálně 1 080 x 1 080 pixelů.
• Pouze jednotlivá fotografie; žádná koláž.
• Žádné rámečky, grafické prvky nebo zřejmé úpravy fotografie.
• Žádné textové prvky na fotografii; maximálně jméno fotografa nebo Copyright.
Hodnocení nebo komentáře na naší webové stránce jsou při konečném posuzování pouze jedním parametrem, takže možnost vyhrát mají i fotografie s málo příspěvky.

Yann Arthus-Bertrand - předseda poroty
Ekolog a fotograf
Ve 30 letech odcestoval Yann i se svou manželkou do Keni, kde začal fotoaparát využívat jako vizuální pomůcku pro zachycení všech pozorování. Na živobytí si po čas pobytu v Africe vydělával jako pilot horkovzdušného balonu. Díky této práci poznal svět z ptačí perspektivy a to, co doposud studovat na dálku, mohl v okamžiku vidět na vlastní oči a vytvořil si tak celistvý obraz o jednotlivých územích a jejich přírodních zdrojích. Objevil své poslání: zobrazit krásu země a vliv lidstva na naši planetu.
Postupně se stal Yann reportérem, kde se věnoval otázkám životního prostředí a spolupracoval s časopisem Geo, National Geographic, Life, Paris Match, Figaro Magazine a další.
Následně svou práci zasvětil vztahem mezi lidmi a zvířaty. V roce 1991 založil první agenturu leteckých snímků na světě.
Na první konferenci v Riu v roce 1992 se Yann rozhodl, že do roku 2000 připraví veledílo, které bude odrážet stav naší planety, a tak vznikla THE EARTH FROM THE AIR (Země krásná a neznámá). Kniha si sklidila obrovský úspěch a prodalo se více jak 3 miliony kopií. Yann následně založil nadaci GOODPLANET, která usiluje o zvýšení povědomí veřejnosti o problematice životního prostředí, realizovat programy v oblasti ochrany klimatu a s pomocí místních mimovládních organizací bojovat proti odlesňování.
Díky těmto aktivitám je dnes Yann Arthus-Bertrand považovaný spíše za ekologa a aktivistu než za fotografa. Na Den země (22. dubna 2009) byl Yann Arthus-Bertrand jmenovaný jako vyslanec dobré vůle programu OSN pro životní prostředí.
V roce 2006 odstartoval Yann dokumentární TV seriál o planetě Země s názvem EARTH FROM ABOVE, který se stává z vícero půlhodinových epizod, ze kterých je každá věnována jistému environmentálnímu problému. Díky této nové televizní zkušenosti se Yann nadšeně pustil do produkce celosvětového filmu HOME, který se zaobírá stavem naší planety. Film shlédlo již více než 600 milionů diváků.
Yann ve spolupráci s Michaelem Pitiotem režírovali pro Rio + 20 film PLANET OCEAN. Cílem tohoto filmu je upozornit na důležitost oceánu pro ekosystém. Nadace GOODPLANET zároveň iniciovala environmentální PROGRAM PRO OCEÁNY, aby tak zvýšila povědomí o významu mořského ekosystému. Klíčovým milníkem programu bylo vydání knihy MAN AND SEA v říjnu 2012.
Za práci Yanna Arthus-Bertranda se skrývá snaha zvýšit povědomí lidí a vzbudit v nich pocit společné zodpovědnosti. Cílem této osvětové kampaně je oslovit co nejvíce lidí. V roce 2016 začal Yann pracovat na produkci svého nového filmu, Woman, který by měl mít premiéru v září 2019. Tento film, na kterém spolupracoval i s Anastasií Mikovou, by se měl soustředit na ženy, dát jim slovo a poskytnout prostor, který si zaslouží. Prostor ve světě zítřka. Produkce filmu si vyžádala tři roky natáčení, 60 navštívených zemí a tisíce rozhovorů.
Veškeré filmy společnosti HOPE PRODUCTION jsou bezplatně dostupné pro mimovládní organizace, neziskové organizace a školy v rámci environmentálního vzdělání.
Fotogalerie (8 Fotky)

Biografie

Biografie

Biografie

Biografie

Biografie

Biografie
Porota při výběru fotografií, Paríž 2019 (7 Fotky)
