Porota

Yann Arthus-Bertrand (předseda)
Vita

Vita

Yann Arthus-Bertrand je fotograf a ochránce životního prostředí. Celosvětově proslul svými pozoruhodnými leteckými snímky. Vždy byl nadšeným zastáncem říše zvířat a přirozeného prostředí. Ve věku 20 let se usadil ve střední Francii a stal se ředitelem chráněné krajinné oblasti. Ku příležitosti první konference v Riu v roce 1992 se rozhodl, že pro rok 2000 vypracuje velkou práci o stavu planety: To je ZEMĚ SHORA. Tato kniha byla velice úspěšná a prodalo se jí více než 3 miliony výtisků. Yann poté založil nadaci GOODPLANET, která si klade za cíl upozorňovat veřejnost na ekologické problémy, realizovat programy na ochranu klimatu a spolu s místními neziskovými organizacemi bojovat proti kácení lesů.

Ochránce životního prostředí a fotograf

Christie Goodwin, UK
Vita

Vita

Christie Goodwin je britská fotografka, která se své profesi věnuje již přes 35 let. Poprvé vzala fotoaparát do ruky ve dvanácti letech. Až v roce 2005, kdy byla pověřena záznamem živého představení, nalezla své pravé poslání. Po této první zkušenosti se pověsila svoji redakční práci na hřebík a stala se hlavním povoláním fotografkou hudebních a zábavních akcí. V současnosti je Christie velmi žádaná jako fotografka cestovatelských akcí a portrétů. Pracovala pro nejznámější umělce, jako je Ed Sheeran, Katy Perry, Taylor Swift, Paul McCartney, Rod Stewart a další. Práce Christie jsou vydávány na CD a DVD, lze je shlédnout na turné, v mezinárodních publikacích, knihách a na výstavách. V roce 2018 vydala svou první velkou fotoknihu „Memories We Made“, která shrnuje desetiletí fotografické práce Eda Sheerana. Christie, která je hbitá, kreativní a trochu ztřeštěná, si získala respekt tím, že její fotografie vždy trefí do černého. Pokud právě není zájezdovým autobusem na cestách, je Christie doma v Londýně, kde pravidelně pracuje jako oficiální fotografka pro Royal Albert Hall. Natáčí také cover pro bestsellery kriminálních povídek.
Tobias Hägg, SE
Vita

Vita

Tobias Hägg, zakladatel Airpixelsmedia.com a Airpixelsmediart.com, je hlavním povoláním fotograf a videograf a narodil se v městě Eskilstuna ve Švédsku, kde také pracuje. Miluje dobrodružství a poznávání nových míst z jedinečné perspektivy. Touhou po perfekcionismu ve všech svých pracích sleduje Tobias jedinečnou životní perspektivu a neustále hledá, jak se kreativně zdokonalit. Produkoval, řídil a prezentoval komerční obsahy z celého světa a při tom úzce spolupracuje s celou řadou mezinárodně renomovaných klientů.
Dr. Christian Friege (CEWE), DE
Vita

Vita

Dr. Christian Friege od roku 2015 jako předseda společnosti CEWE Stiftung & Co. KGaA řídí národní a mezinárodní odbyt společnosti a od roku 2017 je předsedou představenstva nadace Neumüller CEWE Color Stiftung. Předtím podnikový konzultant pracoval jako manažer ve Velké Británii, USA, Finsku a Japonsku. Také byl předsedou představenstva společnosti Debitel AG a předsedou představenstva společnosti LichtBlick AG. Jako patronu fotografické soutěže CEWE Photo Awards mu velmi záleží na podpoře kulturního oboru fotografie.
Markus Schreiber (Associated Press)
Vita

Vita

Markus Schreiber je od roku 1999 fotografem zpravodajské agentury The Associated Press (AP) v Berlíně. Jako fotograf mezinárodní zpravodajské agentury informoval o mnoha mezinárodních zpravodajských a sportovních událostech v Evropě, na Středním východě, v Asii a Africe. Mimo jiné i o druhé intifádě v Izraeli a Gaze v roce 2002, o zemětřesení v Pákistánu v roce 2005, smutečních oslavách za Nelsona Mandelu v Jihoafrické republice v roce 2013 a také o Olympijských hrách v Londýně v roce 2012 a v Riu v roce 2016, abychom zmínili jen některé. V roce 2014 získal v soutěži World Press Photo Awards první cenu v kategorii „Observed Portraits“.
Joachim Herrmann (Reuters)
Vita

Vita

Joachim Herrmann je od roku 2012 šéfredaktorem v agentuře Reuters News Picture Service a odpovídá za činnost v Německu. V roce 1988 začal pracovat jako fotograf pro Německou tiskovou agenturu (DPA) v Hamburku a později pracoval v agentuře Reuters v Bonnu a Berlíně. V roce 2007 byl odpovědným výtvarným redaktorem u společnosti Global Picture Desk Signapore a klientům z celého světa dodával 24 hodin denně vysoce kvalitní obrazový materiál zajišťující nepostradatelnost agentury Reuters News Picture Service v celosvětovém měřítku. Pan Herrmann odpovídal za to, aby všechen obrazový materiál splňoval vysoké standardy agentury Reuters. To vedle vlastní kvality obrazového materiálu zahrnovalo také právní a etické aspekty.
Dr. Wilfried Vyslozil (SOS dětské vesničky po celém světě)
Vita

Vita

Dr. Wilfried Vyslozil je předsedou mezinárodní organizace SOS dětské vesničky. Působí v organizaci již 20 let, z toho 14 let jako jednatel v Rakousku a již šest let jako předseda mezinárodní organizace SOS dětské vesničky. Předtím Vyslozil pracoval v Executive Search a jako Management Trainer. Otec tří dospělých dětí absolvoval školy ve Skotsku a Rakousku a studoval na univerzitách ve Vídni a v Linci. Na univerzitách v Linci, Innsbrucku a Budapešti také pracoval ve výzkumu a vyučoval.
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description