• Veronika Souralová

  Věnuje se systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. Je autorkou knih pro děti, jejichž základem jsou fotografické koláže - Jeden den v mraveništi, Povídání s motýly a Prázdniny v úlu. Iniciátorka založení soutěže Czech Nature Photo, ředitelka Czech Photo Centre a soutěže Czech Press Photo, galeristka a kurátorka výstav. Za cestováním a fotografováním zvířat podniká výpravy do zemí po celém světě.
 • Miroslav Bobek

  Přírodovědec, popularizátor a manažer, od roku 2010 ředitel Zoo Praha. Autor a realizátor projektů Africká odysea a Nová odysea, Odhalení, Návrat divokých koní (reintrodukce koní Převalského do Mongolska), Toulavý autobus (ochrana přírody v Kamerunu) a dalších. Všechny výše uvedené projekty fotograficky dokumentoval a jeho snímky z přírody i ze Zoo Praha zveřejňují pravidelně česká i světová média. Jsou také součástí mnoha jeho článků a knih.
 • Michal Krause

  Michal Krause je fotograf přírody, lektor a píšící autor na volné noze. Svou lásku k přírodě spojil s vášní pro fotografii. Nyní se převážně (i když ne výhradně) věnuje fotografování zvířat, za kterými se vydává do tropů i na chladný sever. Jeho fotografie sobů z cesty na Špicberky získaly cenu Trigema v rámci Czech Press Photo 2015. Pořádá individuální fotografické kurzy, aktivně publikuje, vydává fotografický newsletter a je autorem úspěšných článků a e-knih o zpracování fotografií. Je ambasadorem fotografické techniky Fujifilm X
 • Rostislav Stach

  Rostislav Stach se zaměřuje na fotografování tuzemské fauny, ale podniká rovněž zahraniční expedice. V letech 2008 – 2009 byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. Svoje snímky publikuje v mnoha odborných i populárně naučných časopisech. Získal několik ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo, 1. cenu v mezinárodní soutěži IFWP nebo 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. Vydal úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla kromě České republiky také v Polsku. Je ambasadorem značky Olympus.
Partner soutěže
 • Ministerstvo zemědělství
 • Zoo Praha
 • Lesy ČR
 • Národní zemědělské muzeum
 • Olympus
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description