O nás

Multižánrové centrum zaměřené na fotografii Czech Photo Centre organizuje již více než dvacet let prestižní novinářskou soutěž Czech Press Photo, ve které sdružuje nejlepší české fotografy, kteří každoročně přinášejí obrazové svědectví o událostech napříč celým světem. Letos otevíráme její „sestřičku“ - novou soutěž Czech Nature Photo, prostřednictvím které chceme ukázat přírodu celého světa, tak jak ji vidí čeští fotografové.

Co založení soutěže předcházelo?

„Když jsem u porot Czech Press Photo držela v minulých letech pěsti fotografiím živé přírody, neboť se o tento obor dlouhá léta zajímám a vím, jak těžké je dobrou fotografii v tomto oboru pořídit a kolik příprav a vědomostí tomu předchází, byla jsem mnohdy zklamaná. Často vyhrávaly fotografie zachycující problémy, ničení životního prostředí, kontrasty mezi divokou přírodou a postupující civilizací, což je ale v novinářské soutěži správně. Tenkrát mě napadlo uspořádat soutěž jen pro fotografy přírody, aby v rámci několika kategorií měli možnost prezentovat celou škálu přírodních krás, kterými naše planeta oplývá. A zdá se, že nyní nastala ta správná doba myšlenku realizovat,“ říká k projektu Czech Nature Photo Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a současně i šéfka Czech Photo Centre.

Jsme přesvědčeni, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s její rozmanitostí a zároveň křehkou zranitelností a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že každý z nás má zodpovědnost za stav přírody na celé naší planetě.

Jedná se nultý - pilotní ročník, který oznamuje vznik nové soutěže, proto soutěžní fotografie nejsou omezeny datem pořízení. Zapátrejte ve svých archivech a pošlete své nejlepší snímky.

Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Oceněné snímky vybrané odbornou porotou budou vystaveny v Národním zemědělském muzeu, kde se bude také konat i ceremoniál předání cen.

Záleží jen na Vás, jaké snímky se v soutěži objeví.

Termíny

  • 05. 4. 2017 – 14. 5. 2017: přihlašování snímků
  • 17. 5. 2017- 20. 5. 2017: zasedání poroty, oznámení nominací na vítěze
  • Červen – září 2017: výstava nominovaných snímků v NZM, v průběhu výstavy bude probíhat divácké hlasování
  • Září 2017: vyhlášení výsledků
  • Putování výstavy po ČR

Výstava se koná pod žáštitou ministra zemědělství, spolupořadatelem je Národní zemědělské muzeum, hlavními partnery Lesy ČR a společnost Olympus.

Partner soutěže
  • Ministerstvo zemědělství
  • Zoo Praha
  • Lesy ČR
  • Národní zemědělské muzeum
  • Olympus
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description