9. ročník fotosoutěže

DVĚ TVÁŘE PRAHY 2017

Cílem 9. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Vystihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfoťte to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

9. ročník fotosoutěže DVĚ TVÁŘE PRAHY 2016/2017

 

Termín fotosoutěže
Soutěž probíhá od 1. prosince 2016 do 14. dubna 2017

Hlavní téma a cíl

Václavák / I Wenceslas Square

Cílem 9. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla.  Vystihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfoťte to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity - pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku máte rádi a co je dobré rozvíjet a negativní, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší Václavák, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze. Hlavním cílem je, vzbudit ve vás zaujetí, emoci a chuť se vyjádřit k aktuální podobě Václavského náměstí. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na prostředí Václavského náměstí, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Pro změny, kterými má Václavák projít, je nutně potřeba silného pouta veřejnosti k Václaváku, ať již pozitivního ve smyslu, chci zde trávit více času, cítím se tu dobře, vnímám změnu či negativního ve smyslu toho, co mi vadí a obtěžuje, ale mám zájem se proaktivně zapojit do tlaku a procesu změn.

Sdružení Nového města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy. Ústředním smyslem projektu fotosoutěže Dvě tváře Prahy je pravidelné monitorování vývoje centra v čase a vymezeném teritoriu Václavského náměstí a následná práce se získanými podněty a materiály ve spolupráci s MČ Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy. Svou účastí se i vy můžete podílet na řešení a zlepšení situace v centru Prahy.

Šest nejlepších fotografií bude oceněno partnery fotosoutěže, přičemž hlavní cenou pořadatele je výlet do Bratislavy pro dvě osoby.

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v květnu 2017, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž moderovaná tradičně Annou Kulanovou.

Hlavní cena pořadatele – výlet do Bratislavy
Cena zahrnuje zpáteční jízdenku vlakem od Českých drah pro dvě osoby, neomezenou konzumaci v jídelním voze od JLV a ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídaní v luxusním Hotelu Danubia Gate v Bratislavě.
Poukázka na zboží do Hamleys
nejlepšího hračkářství na světě v hodnotě 10.000Kč.
CEWE FOTOLAB
Poukaz na fotoslužby v hodnotě 10.000Kč.
Partner soutěže
 • Rokoko
 • Cushman & Wakefield
 • VAN GRAAF
 • STUDIO DVA DIVADLO
 • Jalta
 • Hamleys
 • CEWE
 • Sdružení nového města pražského
 • JLV
 • UrbanStore.cz
 • České dráhy
 • FOTOLAB
 • Kudy z nudy
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description