10. ročník soutěže

2 tváře Prahy

Cílem jubilejního 10. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Postihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfoťte to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Ve spolupráci s:
 • Sdružení Nového Města Pražského
Černá a bílá stránka Václavského náměstí

Cílem jubilejního 10. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Postihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák vyvolává. Vyfoťte to, co na něm milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity - pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku máte rádi a co je dobré rozvíjet, ty bílé či světlé stánky, a negativní vjemy, tedy to, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit, to jsou ty stinné, černé stránky.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší Václavák, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze. Hlavním cílem je, vzbudit ve vás zaujetí, emoci a chuť se vyjádřit k aktuální podobě Václavského náměstí. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na prostředí Václavského náměstí, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Sedm nejlepších fotografií bude oceněno partnery fotosoutěže, přičemž hlavní cenou pořadatele je výlet do Budapešti pro dvě osoby.

Jubilejní ročník má i svou velmi speciální kategorii NÁRODNÍ MUZEUM, která je spojena s letošním znovuotevřením Národního muzea a je zaměřena jak na nový kabát budovy zvenku, tak i jeho náplň zevnitř. Fantazii se meze nekladou!

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

HLAVNÍ CENA: VÍKEND PRO DVA V BUTIKOVÉM HOTELU V BUDAPEŠTI VČ. JÍZDENKY VLAKEM A NEOMEZENÉ KONZUMACE V JÍDELNÍM VOZE.

Sdružení Nového Města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy.

Ústředním smyslem projektu fotosoutěže Dvě tváře Prahy je pravidelné monitorování vývoje centra v čase a vymezeném teritoriu Václavského náměstí a následná práce se získanými podněty a materiály ve spolupráci s MČ Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy. Svou účastí se i vy můžete podílet na řešení a zlepšení situace v centru Prahy.

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v termínu 13. 5. – 10.6. 2019, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž, kde budou zároveň oceněni autoři nejlepších fotografií.

 

 

Hlavní cena pořadatele – výlet do Budapešti
Cena zahrnuje zpáteční jízdenku vlakem od Českých drah pro dvě osoby, neomezenou konzumaci v jídelním voze od JLV a ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídaní v butikovém Hotelu Victoria v Budapešti.
CEWE FOTOLAB
Poukaz na fotoslužby v hodnotě 10.000Kč.
Poukázka do Hamleys
nejlepšího hračkářství na světě celkem v hodnotě 10.000Kč, z toho 8.000Kč na zboží a 2.000Kč na atrakce.
Studio DVA divadlo
Vstupenky do Studio DVA divadla v hodnotě 4.000Kč.
Cena od Cushman & Wakefield
Poukázka na osobnostní rozvoj od společnosti Cushman&Wakefield, dle vlastního výběru v hodnotě 10.000Kč.
Cena od Van Graaf
Poukázka na nákup zboží v obchodním domě Van Graaf na Václavském náměstí v hodnotě 10.000Kč.
Ceny od Hotel Jalta
Ubytování na dvě noci se snídaní pro dvě osoby v luxusním hotelu Jalta v Praze v hodnotě 10.000Kč.
UrbanStore.cz
Poukázka od UrbanStore.cz na originální značkové oblečení, boty a doplňky v hodnotě 10.000Kč.
Cena Národního muzea
Komentovaná prohlídka Historické a Nové budovy Národního muzea včetně dosud nezpřístupněných a neveřejných prostor pro výherce spolu s jedním doprovodem. Velká kniha o Národním muzeu. Každý měsíc rodinný vstup (2+2) do libovolného objektu NM po dobu jednoho roku. Cena je celkem hodnotě 8.000Kč.
Partner soutěže
 • České dráhy
 • CEWE FOTOLAB
 • CUSHMAN & WAKEFIELD
 • Hamleys
 • Jalta Hotel Praha
 • JLV
 • Národní muzeum
 • Sdružení Nového Města Pražského
 • Studio Dva Divadlo
 • Urban Store
 • VAN GRAAF
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description