11. ročník soutěže

Tváře Václaváku a Příkop

Soutěž je určena všem fotografům, kteří pořídili svoji fotografii na Václavském náměstí nebo v ulici Na Příkopě. Cílem 11. ročníku fotosoutěže Dvě tváře Prahy je jako již tradičně útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí a letos nově i k ulici Na Příkopě jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí či Příkop s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Postihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák nebo Příkopy vyvolávají. Vyfoťte to, co tady milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Ve spolupráci s:
 • Sdružení nového města Pražského

Všechny tváře Václaváku a Příkop

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity – pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku nebo Na Příkopech máte rádi a co je dobré rozvíjet, ty světlé stránky, a negativní vjemy, tedy to, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit, to jsou ty stinné, temné stránky.

Záměrem je vzbudit zaujetí a chuť se vyjádřit se k aktuální podobě obou významných centrálních lokalit nezávisle a pravdivě zdokumentovat stav centra Prahy tak, jak jej vnímá veřejnost a nastupující generace včetně dětí z fotokroužků.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší centrum Prahy, zejména Václavák a ulici Na Příkopě, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze. Hlavním cílem je vzbudit ve vás zaujetí, emoci a chuť se vyjádřit k jejich aktuální podobě. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na tento veřejný prostor, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Sedm nejlepších fotografií bude oceněno partnery fotosoutěže, přičemž hlavní cenou pořadatele je výlet do VÍDNĚ pro dvě osoby.

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

Dvě tváře Prahy je dokumentární fotosoutěž o stavu centra Prahy. Letošní 11. ročník proběhne s mottem Všechny tváře Václaváku a Příkop a je určen široké veřejnosti, laické i odborné prostřednictvím uměleckých a fotografických škol se speciálním zaměřením na dětské fotokroužky z nejen z Prahy 1.

Fotosoutěž vyvrcholí venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech, která se bude nacházet ve venkovním prostoru Václavského náměstí (ve středové části Václavského náměstí – prostřední pruh) a bude tudíž bezplatná a volně přístupná.

Práce nezaujatých autorů a zejména těch mladých či studentských vždy přinesou nový pohled na všednodenní realitu, jiný úhel pohledu, jiné měřítko, jiné souvislosti.

HLAVNÍ CENA: VÍKEND PRO DVA V BUTIKOVÉM HOTELU BELLEVUE VE VÍDNI VČETNĚ JÍZDENKY VLAKEM A NEOMEZENÉ KONZUMACE V JÍDELNÍM VOZE.

Vídeň

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v termínu 07. 10. do 04. 11. 2020, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž, kde budou zároveň oceněni autoři nejlepších fotografií.

O FOTOSOUTĚŽI

Sdružení Nového Města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy.

Fotosoutěží cílíme na získání zajímavých fotografií, pořízených běžnými návštěvníky Václavského náměstí či ulice Na Příkopě nejenom z pohledu architektury, genia loci, ale i běžného života, na zapojení široké veřejnosti a mladé generace do zdokumentování života v centru města.

Záměrem projektu je vyvolat diskusi na dané téma obou centrálních lokalit jako nejvýznamnějších veřejných prostor České republiky a potřeby jejich celkové revitalizace.

Dlouhodobým smyslem projektu Dvě tváře Prahy je pravidelné monitorování vývoje Prahy v čase a ve vymezeném teritoriu a následná práce se získanými materiály a poznatky se zástupci zejména Městské části Praha 1 a Hlavního Města Prahy, vedoucí ke zlepšení nebo řešení situace v centru Prahy. Svou účastí se tak i vy můžete podílet na řešení a zlepšení situace v centru Prahy.

Hlavní cena pořadatele – výlet do Vídně
Cena zahrnuje zpáteční jízdenku vlakem pro dvě osoby, neomezenou konzumaci v jídelním voze od JLV a ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídaní v butikovém hotelu Bellevue ve Vídni.
Poukazy od CEWE FOTOLAB
v hodnotě 10.000Kč, platí pro prémiové fotoprodukty: CEWE FOTOKNIHA, CEWE FOTOOBRAZY, kryty na mobil, fotografie a další.
Poukázka do Hamleys
nejlepšího hračkářství na světě celkem v hodnotě 10.000Kč, z toho 8.000Kč na zboží a 2.000Kč na atrakce.
Ceny od Hotel Jalta
Ubytování na jednu noc se snídaní pro dvě osoby v luxusním hotelu Jalta v Praze včetně tříchodové večeře a lá carte a lahve vína ve vyhlášené restauraci Como – celkem v hodnotě 10.000Kč.
Studio DVA divadlo
Vstupenky do Studio DVA divadla v hodnotě 4.000Kč.
UrbanStore.cz
Poukázka od UrbanStore.cz na originální značkové oblečení, boty a doplňky v hodnotě 10.000Kč.
Cena od Van Graaf
Poukázka na nákup zboží v obchodním domě Van Graaf na Václavském náměstí v hodnotě 10.000Kč.
Cena od Cushman & Wakefield
Poukázka na osobnostní rozvoj od společnosti Cushman&Wakefield, dle vlastního výběru v hodnotě 5.000Kč.
Partner soutěže
 • CEWE FOTOLAB
 • Cushman & Wakefield
 • Hamleys
 • Jalta
 • JLV
 • Sdružení nového města Pražského
 • Studio Dva
 • Urban Store
 • Van Graaf
 • Hotel Bellevue
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description