11 ročník fotosoutěže Všechny tváře Václaváku a Příkop

Cílem 11. ročníku je vzbudit zaujetí a chuť se vyjádřit se k aktuální podobě obou významných centrálních lokalit nezávisle a pravdivě zdokumentovat stav centra Prahy tak, jak jej vnímá veřejnost a nastupující generace včetně dětí z fotokroužků.

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity – pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku nebo Na Příkopech máte rádi a co je dobré rozvíjet, ty světlé stránky, a negativní vjemy, tedy to, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit, to jsou ty stinné, temné stránky.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší centrum Prahy, zejména Václavák a ulici Na Příkopě, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze. Hlavním cílem je vzbudit ve vás zaujetí, emoci a chuť se vyjádřit k jejich aktuální podobě. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na tento veřejný prostor, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Sedm nejlepších fotografií bude oceněno partnery fotosoutěže, přičemž hlavní cenou pořadatele je výlet do VÍDNĚ pro dvě osoby.

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

Dvě tváře Prahy je dokumentární fotosoutěž o stavu centra Prahy. Letošní 11. ročník proběhne s mottem Všechny tváře Václaváku a Příkop a je určen široké veřejnosti, laické i odborné prostřednictvím uměleckých a fotografických škol se speciálním zaměřením na dětské fotokroužky z nejen z Prahy 1.

Fotosoutěž vyvrcholí venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech, která se bude nacházet ve venkovním prostoru Václavského náměstí (ve středové části Václavského náměstí – prostřední pruh) a bude tudíž bezplatná a volně přístupná.

HLAVNÍ CENA: VÍKEND PRO DVA V BUTIKOVÉM HOTELU BELLEVUE VE VÍDNI VČETNĚ JÍZDENKY VLAKEM A NEOMEZENÉ KONZUMACE V JÍDELNÍM VOZE.

Sdružení Nového Města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy.

 

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v termínu 07. 10. – 04. 11 2020, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž, kde budou zároveň oceněni autoři nejlepších fotografií.

Partner soutěže
  • CEWE FOTOLAB
  • Cushman & Wakefield
  • Hamleys
  • Jalta
  • JLV
  • Sdružení nového města Pražského
  • Studio Dva
  • Urban Store
  • Van Graaf
  • Hotel Bellevue
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description