Hledáme nejlepší snímek z cest

Soutěž o nejlepší cestovatelskou fotografii H+Z

Chcete se setkat s cestovatelskou legendou Miroslavem Zikmundem? Blížící se sté narozeniny Miroslava Zikmunda oslavíme cestovatelskou soutěží. Cestovatelské duo Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka jsou inspirací mnoha odvážlivců.

Ve spolupráci s:
  • Czech Photo

Chcete se setkat s cestovatelskou legendou Miroslavem Zikmundem?  Cestovatelské duo Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka jsou inspirací mnoha odvážlivců. Společně s Radiožurnálem vyhlašuje společnost Czech Photo soutěž o nejlepší fotografie z cest.

Tito dva pánové jsou známí díky mnoha aspektům své průkopnické práce, ale také jsou jedni ze zakladatelů české cestopisné rozhlasové reportáže. Jiří Hanzelka (1920–2003) a Miroslav Zikmund (* 1919) se seznámili už na škole. V letech 1947–1950 spolu vycestovali na první výpravu do Afriky a Jižní Ameriky s vozem Tatra 87. Jejich druhá cesta v letech 1959–1964 směřovala do Asie a Oceánie. Na výpravách nasbírali neuvěřitelné množství dokumentárního materiálu, napsali několik stovek reportáží a také několik knih.

Blížící se sté narozeniny Miroslava Zikmunda oslavíme cestovatelskou soutěží a to hned v několika kategoriích. První z nich bude rozhlasová cestovatelská reportáž, dále naváže kategorie o nejlepší cestopisnou knihu a samozřejmě nelze opomenout soutěž o nejlepší fotografii z cest. V prvním ročníku bude vyhodnocena nejvíce půjčovaná cestopisná kniha.

Ve fotografické části soutěže vyhlašujeme dokonce dvě kategorie a to sice: nejzajímavější klasická fotografie a nejúchvatnější instagramový snímek.

Nejlepší fotografie vybere odborná porota ve složení: Petr Brukner – fotograf a herec Divadla Járy Cimrmana, Jan Rybář – fotograf, Tomáš Tureček – šéfredaktor National Geoghaphic, Veronika Souralová – ředitelka Czech Photo, Pavel Schreiber – ředitel CEWE.

Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat na zámku v Dobříši na narozeniny pana Miroslava Zikmunda 14. února 2019 od 19:00.

1. Cena: Fotoaparát Olympus TG-5
Luxusní a odolný kompaktní fotoaparát Olympus. Digitální kompakt, 12Mpx snímač CMOS, pevně zabudovaný objektiv Zuiko 25–100 mm, 4× optický zoom, UHD video 4K, digitální stabilizace, Wi-Fi, GPS, USB, HDMI, 3" LCD displej, hmotnost 250 g, rozměry 113 × 66 × 31,9 mm
2. Cena: Víkendový pobyt v hotelu Monínec
leží na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v ose Praha – Šumava ve výšce 723 m.n.m. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je vhodný pro relaxaci, soukromé akce.
3. Cena: Poukaz na fotoprodukty od CEWE FOTOLAB v hodnotě 5.000 Kč
Poukazy lze uplatnit online na jakýkoliv fotoprodukt z nabídky CEWE FOTOLAB.
Partner soutěže
  • CEWE FOTOLAB
  • Czech Photo
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description