CEWE
I Love Vaclavak

12. ročník soutěže

DVĚ TVÁŘE VÁCLAVÁKU A PŘÍKOP

Soutěž je určena všem fotografům, kteří pořídili svoji fotografii na Václavském náměstí nebo v ulici Na Příkopě. Cílem 12. ročníku fotosoutěže DVĚ TVÁŘE VÁCLAVÁKU A PŘÍKOP je jako již tradičně útok na vaše emoce, váš vztah a vaše pouta k Václavskému náměstí a i k ulici Na Příkopě jako k srdeční záležitosti snad všech Čechů, ale také cizinců. Přihlaste do soutěže fotografie z Václavského náměstí či Příkop s krátkým příběhem o tom, proč fotka vznikla. Postihněte fotkou emoci, kterou ve vás Václavák nebo Příkopy vyvolávají. Vyfoťte to, co tady milujete, nebo to, co naopak nemáte rádi.

Ve spolupráci s:
  • Sdružení Nového Města Pražského
DVĚ TVÁŘE VÁCLAVÁKU A PŘÍKOP

SOUTĚŽ PROBÍHÁ 15.7. 2021–15.3. 2022

 

O fotosoutěži – 12. ročník

DVĚ TVÁŘE VÁCLAVÁKU A PŘÍKOP

Hlavní zaměření cílí na dva základní pocity – pozitivní vjemy, co se vám líbí, co na Václaváku nebo Na Příkopech máte rádi a co je dobré rozvíjet, ty světlé stránky, a negativní vjemy, tedy to, co se vám naopak nelíbí, co sem nepatří a co je potřeba změnit, to jsou ty stinné, temné stránky.

Záměrem je vzbudit zaujetí a chuť se vyjádřit se k aktuální podobě obou významných centrálních lokalit nezávisle a pravdivě zdokumentovat stav centra Prahy tak, jak jej vnímá veřejnost a nastupující generace včetně dětí z fotokroužků.

Protože dlouhodobě usilujeme o lepší centrum Prahy, zejména Václavák a ulici Na Příkopě, vyzýváme vás, nebojte se kontroverze, projevte emoce a chuť se vyjádřit k jejich aktuální podobě. Prostřednictvím fotosoutěže Dvě tváře Prahy můžete sdílet svůj názor na tento veřejný prostor, na jeho uspořádání využití, bezpečnost, dopravu, fungování a užitek pro veřejnost.

Pět nejlepších fotografií bude oceněno významnými partnery fotosoutěže.

Současně vyhlašujeme i soutěž na Instagramu – #ILoveWenceslasSquare

Dvě tváře Prahy je dokumentární fotosoutěž o stavu centra Prahy. Letošní ročník proběhne s mottem Dvě tváře Václaváku a Příkop a je určen široké veřejnosti, laické i odborné prostřednictvím uměleckých a fotografických škol se speciálním zaměřením na dětské fotokroužky.

Fotosoutěž vyvrcholí venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech, která se bude nacházet ve venkovním prostoru Václavského náměstí (ve středové části Václavského náměstí – prostřední pruh) a bude tudíž bezplatná a volně přístupná.

Práce nezaujatých autorů a zejména těch mladých či studentských vždy přinesou nový pohled na všednodenní realitu, jiný úhel pohledu, jiné měřítko, jiné souvislosti.

Oceněné fotografie budou vystaveny v rámci venkovní výstavy na Václavském náměstí v termínu 11. 4. do 9. 5. 2022, tuto výstavu zahájí veřejná vernisáž, kde budou zároveň oceněni autoři nejlepších fotografií.

 

Směřování fotosoutěže

Sdružení Nového Města pražského, které fotosoutěž organizuje, se dlouhodobě snaží konstruktivním způsobem poukázat na pozitivní jevy i nešvary v samotném srdci Prahy.

Fotosoutěží cílíme na získání zajímavých fotografií, pořízených běžnými návštěvníky Václavského náměstí či ulice Na Příkopě nejenom z pohledu architektury, genia loci, ale i běžného života, na zapojení široké veřejnosti a mladé generace do zdokumentování života v centru města.

Záměrem projektu je vyvolat diskusi na dané téma obou centrálních lokalit jako nejvýznamnějších veřejných prostor České republiky a potřeby jejich celkové revitalizace.

Dlouhodobým smyslem projektu Dvě tváře Prahy je pravidelné monitorování vývoje Prahy v čase a ve vymezeném teritoriu a následná práce se získanými materiály a poznatky se zástupci zejména Městské části Praha 1 a Hlavního Města Prahy, vedoucí ke zlepšení nebo řešení situace v centru Prahy.

Svou účastí se tak i vy můžete podílet na řešení a zlepšení situace v centru Prahy.

CEWE
Poukaz na CEWE fotoslužby v hodnotě 5.000Kč.
Hamleys
nejlepší hračkářství na světě poskytne poukázku v hodnotě 5.000Kč, z toho 2.500Kč na zboží a 2.500Kč na atrakce.
Studio DVA divadlo
Vstupenky do Studio DVA divadla v hodnotě 5.000Kč.
PRIMARK
Poukázka na nákup zboží v obchodním domě PRIMARK na Václavském náměstí v hodnotě 10.000Kč.
Van Graaf
Poukázka na nákup zboží v obchodním domě Van Graaf na Václavském náměstí v hodnotě 10.000Kč.
Partneři soutěže
  • CEWE
  • PRIMARK
  • Van Graaf
  • Studio Dva
  • Hamleys
  • www.kudyznudy.cz
global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description